Pierwszy miesiąc wakacji we wrzesińskim Hufcu Pracy upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze i z wieloma atrakcjami. Głównym celem Akcji Lato z OHP było zapewnienie chętnym uczestnikom pozostającym w mieście pożytecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Aktywny wypoczynek to okazja do oderwania się od codzienności.

Pierwszą i najbardziej obleganą atrakcją były zajęcia na strzelnicy LOK. Uczestnicy udali się tam z wychowawcą – Panią Ewą Kajewską. Nauka strzelania odbywała się pod czujnym okiem instruktora i składała się z dwóch części. Pierwsza obejmowała krótką teorię oraz zasady bezpieczeństwa. Druga część praktyczna obejmowała naukę prawidłowej postawy, załadowanie i rozładowanie broni oraz jak wykonać celny strzał. Zajęcia bardzo się podobały uczestnikom, a niektórzy z nich będą chcieli kontynuować zajęcia ze strzelania w roku szkolnym.

HP Września1 03.08

Podczas gdy aura nie zachęcała do ruchu na świeżym powietrzu, młodzież miała możliwość spotkania się w siedzibie Hufca Pracy we Wrześni i zagrania w gry planszowe. Gra, która najbardziej przypadła młodzieży do gustu to Scrabble. Była to okazja do spotkania się podczas wakacji i oderwania się od telefonów i telewizorów, a także czas na rozmowy.

HP Września3 03.08.23

W Hufcu Pracy we Wrześni  odbył się również turniej tenisa stołowego, rozgrywki w piłkę nożną oraz zabawy z piłkami na sali gimnastycznej. Drugi miesiąc wakacji szykuje się równie atrakcyjnie jak pierwszy.

HP Września 03.08

Tekst: Ewa Kajewska
Zdjęcia: Ewa Kajewska, Jerzy Kamiński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.