26 września 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Szamocinie odbyły się zajęcia kulinarne.

Pani Natalia Ptakowska przedstawiła "Talerz zdrowia", który ilustruje zalecane proporcje poszczególnych grup produktów. Grafika zawiera również elementy aktywności fizycznej, do której została zachęcona młodzież.

Uczestnicy wykonali plakaty, które zawierały najbardziej pożądane produkty. Barwne prace zawierały również hasła zachęcające do spożywania owoców i warzyw bogatych w witaminy i mikroelementy.

Odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadziła wychowawczyni – Pani Iwona Szulc oraz wicedyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Szamocinie – Pani Weronika Winiecka. Powstały barwne kanapki, do których konsumpcji nie trzeba było nikogo namawiać. Prowadzące przypomniały młodzieży, jak ważne jest śniadanie, które powinno być pożywne i dawać energię na wykonywanie codziennych czynności.

Zajęcia miały charakter edukacyjny i miały kształtować prawidłowe nawyki.

27.09.2023 OSIW Szamocin

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.