Z pierwszym dniem września w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie rozpoczęto nowy rok szkoleniowy 2023/2024 i tym samym swoją pracę wznowiły warsztaty szkolenia praktycznego w trzech zawodach: murarz-tynkarz, ogrodnik oraz kucharz. Wykwalifikowani instruktorzy praktycznej nauki zawodu na pierwszych zajęciach zapoznawali młodocianych pracowników z zasadami BHP, regulaminem obowiązującym na praktykach, ale także z programem nauczania, tak aby każdy wiedział, co go czeka w nadchodzącym roku szkoleniowym.

Na chwilę obecną na warsztatach szkolenia praktycznego, naukę pobiera 28 osób, każdy z dużym zapałem i zaangażowaniem uczestniczy w zajęciach i chętnie poznaje tajniki wybranego zawodu. Pracownicy młodociani ze starszych roczników mają za zadanie opiekować się swoimi młodszymi kolegami, a jako bardziej doświadczeni, służyć im radą i pomocą.

Kadra ma nadzieję, że zapał i chęci do nauki zawodu będą na wysokim poziomie przez cały rok szkoleniowy, a dzięki temu, wykształcenie zawodowe wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie będzie również na jak najwyższym poziomie.

26.09.23 OSIW Próch 226.09.23 OSIW Próch 1

Tekst i zdjęcia: Izabela Lupa-Ćwirko

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.