Dnia 15 stycznia 2024 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla młodzieży pod tytułem: Przemoc rówieśnicza – nie bój się o tym mówić!

Pogadanka została przeprowadzona przez pedagoga – Panią Magdalenę Konys, która przypomniała o instytucjach wspierających dzieci i młodzież w kryzysie oraz telefonie zaufania, który jest ważnym zasobem zdalnej pomocy psychologicznej dla najmłodszych obywateli naszego kraju.

Młodzież została również zapoznana z filmem edukacyjnym pod tytułem: "Pomoc rówieśnicza – nie bój się o tym mówić!", który został nakręcony przez Komendę Główną Policji wraz z młodzieżą. Głównym celem profilaktycznym filmu było zwiększenie świadomości uczestników na temat zachowań, które są przemocą, zwrócenie uwagi na problem przemocy w klasie, szkole, na boisku, w domu czy w sieci. Nie lada wyzwaniem jest jednak dotarcie z tym przekazem do młodych ludzi. Wybór tematyki filmu nie był przypadkowy, ponieważ celem jest skuteczne zapobieganie przemocy.

Podczas spotkania wśród młodzieży wywiązała się również dyskusja, w której mogli wyrazić swoje zdanie, a jednocześnie czuli się zaangażowani w zajęcia. Na zakończenie przypomniano uczestnikom, że nie są sami ze swoimi problemami i w każdej chwili mogą prosić o pomoc.

16.01.2024 Próchnowo 216.01.2024 Próchnowo 3

Tekst: Magdalena Konys
Zdjęcia: Katarzyna Kubacka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.