W dniu 05 lutego 2024 roku kadra wraz z uczestnikami leszczyńskiego Hufca Pracy udała się do kina w Lesznie na film pod tytułem: "KOS".

Akcja filmu osadzona jest w 1794 roku. W Polsce jest bardzo niespokojnie. Do kraju powraca generał Tadeusz "KOS" Kościuszko. Ma on zamiar zmobilizować polską szlachtę i chłopów, i z ich pomocą wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. W trudach podróży towarzyszy mu przyjaciel, były niewolnik Domingo.

Wyjścia do kina cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem wśród uczestników leszczyńskiego Hufca Pracy. Należy pamiętać, że jest to jedna z form umożliwiania uczestnictwa w życiu kulturalnym. Obcowanie z kulturą kształtuje wyobraźnię, uwrażliwia na potrzeby innych, a także uczy konkretnych postaw.

Tekst i zdjęcia: Kamila Liwczan-Mańka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.