19 października 2023 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie w ramach zajęć wychowawczych udali się do Kina Noteć w Chodzieży.

Młodzież obejrzała na dużym ekranie "Święto ognia". Jest to wzruszająca historia ojca i dwóch córek, z których jedna jest dotknięta dziecięcym porażeniem mózgowym, a druga jest baletnicą. Opowieść o pasji, która prowadzi do wyniszczenia oraz o ludzkich tragediach zmusza do refleksji. Film zawiera bardzo ważne przesłanie, aby cieszyć się każdą chwilą i doceniać wszystko, co nas spotyka. Uczestnicy jeszcze długo po seansie dyskutowali o filmowych wątkach i rozważali różne scenariusze wydarzeń.

Po filmie młodzież udała się na poczęstunek do pizzerii. Wyjazd miał charakter integracyjny i był alternatywnym sposobem spędzania czasu wolnego. Udział w kulturze to jeden z elementów wychowania młodzieży.

– Cieszę się z wyjazdu do kina. Chciałam obejrzeć ten film od kiedy zobaczyłam jego zwiastun. Historia tej rodziny jest smutna, ale w ekranizacji były również optymistyczne wątki – skomentowała Kinga uczennica klasy II Branżowej Szkoły I stopnia w Szamocinie.

Tekst: Natalia Ptakowska
Zdjęcia: Robert Bieńkowski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.