27 października 2023 roku grupa uczestników Hufca Pracy w Kaliszu pod opieką wychowawców wzięła udział w wycieczce turystyczno-edukacyjnej do Łodzi. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Oierntarium w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi. Następnie młodzież zwiedziła miasto i przeszła ulicą Piotrowską – jedną z najdłuższych ulic handlowych w całej Europie.

Po interesującym, zdaniem młodzieży, zwiedzaniu Zoo i Oceanarium uczestnicy wraz z wychowawcami wybrali się na spacer po mieście, jednym z odnowionych obiektów industrialnych jest słynna łódzka Manufaktura, gdzie kaliska młodzież mogła zakupić pamiątki.

Wycieczka była wspaniałą przygodą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Była to świetna okazja do integracji młodzieży. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Kalisza.

31.10.23 Kalisz 231.10.23 Kalisz 431.10.23 Kalisz 5

Tekst: Kinga Dąbrowska
Zdjęcia: Marek Papiewski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.