• Kontrast strony

Na początku sierpnia młodzież wraz z Komendantem Hufca Pracy w Kole w ramach "Akcję Lato z OHP" wyruszyła na pieszą wycieczkę, zwiedzając najciekawsze miejsca w swoim mieście.

Głównym obiektem zainteresowań uczestników stały się ruiny średniowiecznego zamku w Kole, który stanowi najciekawszy zabytek miasta i okolic. Dziś z zamku pozostały już tylko fragmenty murów, ale młodzież przekonała się jednak, że nawet pozostałości po zamku mogą okazać się bardzo interesujące. W pobliżu budowli przepływa rzeka Warta i rozciągają się bagniste łąki, a taki klimat sprawił, że młodzież chętnie relaksowała się na łonie natury. Uczestnicy otrzymali ciekawą lekcję historii, podczas której Komendant Hufca Pracy w Kole zapoznał ich z wydarzeniami zamierzchłych czasów i ciekawostkami na temat zamku wzniesionego przez Króla Kazimierza Wielkiego.

Spędzenie czasu w tak malowniczym miejscu poprawiło samopoczucie uczestników, rozwinęło ich wyobraźnię, ciekawość świata i szacunek do przyrody.

HP Koło 04.08.2023 2
HP Koło 04.08.2023 3Tekst i zdjęcia: Adam Sochacki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.