• Kontrast strony

W pomoc Ukrainie włącza się coraz więcej osób. Warto się zaangażować w te działania, a także w miarę możliwości proponować je uchodźcom przybywającym do nas zza wschodniej granic. Bardzo ważna jest organizacja akcji i inicjatyw, które mają na celu zaktywizowanie młodych ludzi przybywających do Polski z Ukrainy. Chodzi o to, by w miarę możliwości oderwały się od trudnych doświadczeń i spróbowały aktywności, które mogą przynieść im radość.

Aby pomóc młodzieży ukraińskiej choć na chwilę zapomnieć o rzeczywistości, w której nigdy nie powinni się znaleźć  Hufiec Pracy w Kole zaprosił młodzież na zajęcia sportowe, które będą wspólną zabawą i dalszą integracją polsko-ukraińską. Poprzez te inicjatywy, młodzi ludzie, doświadczeni wojną mogą w obcym dla nich kraju poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Zajęcia sportowe przebiegały pod czujnym okiem kadry hufca, pomimo bariery językowej odbyły się w miłej, przyjaznej atmosferze, młodzież zawiera nowe znajomości, przyjaźnie. Klub Aktywnych planuje w najbliższej przyszłości zaproponować dla chętnej młodzieży z Ukrainy zorganizowanie wycieczki szlakiem kolskich zabytków, poznanie miasta, wyjście do kina, udział w warsztatach i zajęciach hufcowych.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.