Już prawie 2 miesiące mijają od czasu pierwszego spotkania wolontariatu Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie. Była to wspólna inicjatywa zarówno młodzieży jak i pracowników Ośrodka, która – jak czas pokazał – okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

Wolontariat to nie tylko kreatywnie spędzany czas przez młodzież, ale przede wszystkim przestrzeń do budowania wzajemnych relacji, rozwijania umiejętności komunikacyjnych, kultury osobistej i oczywiście zachowań prospołecznych. Grono wolontariuszy stanowi 12 uczestników (6 chłopców i 6 dziewcząt) natomiast opiekunami wolontariatu są pedagog Pani Monika Sławek Kozłowska oraz psycholog Pani Barbara Skorupska. W wyniku głosowania przewodniczącym został Denys, natomiast jego zastępczynią Magda.

Na pierwszym zebraniu, ustalone zostały priorytety działania wolontariatu oraz zasady obowiązujące wszystkich wolontariuszy. Spotkania odbywają się regularnie raz w tygodniu w specjalnie przygotowanej na potrzeby wolontariatu sali, w której z tygodnia na tydzień przybywa wciąż coś nowego. Aktualnie, wolontariusze przygotowują świąteczne kartki oraz upominki, z którymi pojadą w odwiedziny do pobliskiego Domu Seniora jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

5.12.23 Niechanowo OSiW

Tekst i Zdjęcia: Grażyna Kozanecka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.