• Kontrast strony

W dniach 15 i 16 maja 2023 roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile w ramach współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Pile, które jest jednostką skupiającą się na pozyskiwaniu kandydatów do różnych form służby wojskowej, zorganizowało zajęcia dla młodzieży w Ośrodkach Szkolenia i Wychowania w Próchnowie oraz Szamocinie pokazujące młodzieży, jakie możliwości oferuje Wojsko Polskie.

Podczas spotkań przedstawiono młodzieży niezbędne formalności związane z aplikowaniem do służby wojskowej, warunkami zatrudnienia, wynagrodzeniem i profitami. Wojsko Polskie gwarantuje rozwój osobisty poprzez udział w szkoleniach, a także daje możliwości awansu zawodowego.

Służba wojskowa została przedstawiona młodzieży nie tylko jako praca zawodowa, ale także w kontekście wartości patriotycznych, szacunku do ojczyzny i poświęcenia się jej.

Kadra ma nadzieję, że takie działania Wojskowego Centrum Rekrutacji będą odbywały się cyklicznie co roku, ponieważ młodzież słuchała prelekcji z szczególnym zainteresowaniem.

Tekst: Anita Nowicka
Zdjęcia: Anita Nowicka i Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.