Woda jest najcenniejszym darem natury, bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Już teraz w wielu miejscach świata można odczuć konsekwencje ocieplenia klimatu i znaczący wzrost deficytu wody zdatnej do picia. Z powodu picia brunatnej, zanieczyszczonej wody wielu ludzi choruje, a nawet umiera. Najbardziej jej niedostatek odczuwają codziennie mieszkańcy większej części Afryki.

Z inicjatywą wsparcia budowy studni głębinowych będących źródłem czystej pitnej wody wyszła młodzież będąca członkami Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie. Fundacja Missio Cordis zajmuje się między innymi: zbiórką uszkodzonych, zużytych telefonów i pozyskiwaniu w ten sposób funduszy na budowę studni w Czadzie i to za jej pośrednictwem uczestnicy jednostki włączyli się w pomoc potrzebującym.

Akcja w placówce trwa od listopada, ale teraz młodzież postanowiła jeszcze bardziej ją nagłośnić i dlatego wykonała plakat promujący tę misję. Do tej pory udało się zebrać już 10 starych telefonów, ale młodzież ma nadzieję, że pozyska jeszcze więcej zużytych aparatów. To podwójna korzyść, zarówno dla ludzi jak i dla środowiska naturalnego.

"Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka" – to sentencja księdza Mieczysława Malińskiego, pisarza i publicysty, którą warto wziąć sobie do serca i kierować się nią w życiu. Pamiętajmy, że dobro uczynione drugiemu człowiekowi jest najpiękniejszym darem.

Tekst i zdjęcia: Janusz WyszyńskiUżywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.