W dniu 12 października 2023 roku uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu wojewódzkiego "Dbaj o swoje bezpieczeństwo", który realizowany jest przez kadrę ośrodka.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili dla uczestników pokazy i prezentacje sprzętu ratowniczo-gaśniczego, połączonego z zajęciami edukacyjnymi. Ponadto młodzież została zapoznana z pracą strażaka, otrzymując również pełną wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać. Uczestnicy mogli również przymierzyć strój strażacki, który zakładany jest przez strażaków podczas akcji ratowniczych.

Na koniec wizyty strażacy zapoznali uczestników z procesem rekrutacji do Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawili poszczególne ścieżki kariery zawodowej. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała przekazywanych informacji. Nie zabrakło również pytań. Kwintesencją wizyty był pokaz zjazdu strażaków z charakterystycznej rury strażackiej.

OSIW Próchnowo 13.10.2023 2
OSIW Próchnowo 13.10.2023 3
OSIW Próchnowo 13.10.2023 4
OSIW Próchnowo 13.10.2023 5
Tekst i zdjęcia: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.