W dniu 06 grudnia 2023 roku uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie wybrali się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu wojewódzkiego "Dbaj o swoje bezpieczeństwo", który realizowany jest przez kadrę ośrodka.

Uczestnicy zostali powitani przez nadkomisarza – Panią Elżbietę Żulewską, która wcieliła się w rolę gospodarza i przewodnika po budynku. Młodzież w pierwszej kolejności miała okazję spotkać się z oficerem dyżurnym, który w danym dniu pełnił czynności służbowe, jak również z rolą policjanta pierwszego kontaktu w sprawach obsługi petentów.

Następnie podczas wizyty uczestnicy mieli możliwość praktycznego poznania pracy funkcjonariuszy poszczególnych działów komendy. Zobaczyli także pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz zapoznani zostali z systemem zabezpieczeń i monitoringu. Kolejną częścią spotkania była pogadanka w sali odpraw. Tematy poruszone dotyczyły: rodzajów przestępstw kryminalny, konsekwencji zażywania środków odurzających oraz zaprezentowane zostały rodzaje broni palnej będącej na wyposażeniu funkcjonariuszy policji.

Omówiono również, czym jest służba, jakie niesie za sobą korzyści, a jakie ograniczenia, młodzież poznała zasady naboru do służby, jak również siatkę płac czy możliwości rozwoju i awansu. Na zakończenie młodzież miała okazję zobaczyć nowy radiowóz policyjny.

7.12.2023 Próchnowo 1

Tekst: Magdalena Konys, Bogusz Hasiński
Zdjęcia: Magdalena Konys

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.