Zachęcenie dzieci i młodzieży do ruchu fizycznego staje się coraz większym wyzwaniem dla rodziców oraz nauczycieli. Coraz częściej odmawiają uczestnictwa w zajęciach z wychowania fizycznego. Każdy zadaje sobie pytania, co zrobić, by chętnie uczestniczyli w aktywnościach ruchowych. Dobrym rozwiązaniem okazuje się przeniesienie lekcji wychowania fizycznego z sali gimnastycznej na arenę parku trampolin, gdzie młodzież ma nieograniczone możliwości spożytkowania swojej energii.

Z takiej okazji mogli też skorzystać uczestnicy Hufca Pracy w Wolsztynie, którzy dnia 26 stycznia 2024 roku udali się wraz z wychowawcami do Parku Trampolin "Zajawka" w Zielonej Górze. Znajduje się tam mnóstwo różnych atrakcji takich jak: strefa wolnego skakania, konsole do gier na trampolinie, basen z gąbkami, trampolina wyczynowa, interaktywna ścianka i wiele innych.

Różnorodność tych atrakcji sprawia, że jest to niezwykle ekscytujące przeżycie, podczas którego rozwijane są różnorodne umiejętności na przykład: szybkość, zwinność, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Zabawy na trampolinach to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie czasu wolnego. Nie tylko zachęcają do wysiłku fizycznego, ale może zainspirują kogoś do rozwijania swoich pasji.

Tekst: Anna Kozłowska
Zdjęcia: Dominika Maszner

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.