Uczniowie I klasy Szkoły Branżowej I stopnia odbyli wizytę studyjną w markecie Bricomarché.

Na początku kierownik działu budowlanego – Pan Artur Seredowicz przedstawił najważniejsze informacje na temat specyfikacji pracy w markecie. Zaznaczył, że nie tylko obsługa klienta należy do obowiązków sprzedawcy. Przyjmowanie towaru, składanie zamówień, kontakt z przedstawicielami handlowymi, utrzymanie czystości na terenie obiektu to jego codzienna praca.

Młodzież dowiedziała się też, jak wygląda proces sprzedaży od początku do końca. Warto mieć na uwadze, że etap ten często nie kończy się w momencie zakupu. Reklamacje są nieodzownym elementem, z którym sprzedawcy mają do czynienia.

Fachowe i profesjonalne podejście do klienta to połowa sukcesu, co wyraźnie zostało zaakcentowane przez Pana Artura. Nie należy jednak zapominać o cierpliwości, zaangażowaniu i fachowym doradztwie.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kościanie mieli też okazję przekonać się, jak wygląda cykl sprzedaży w poszczególnych działach. Pracownik marketu wyczerpująco udzielił informacji odnośnie aplikowania dokumentów dla osób zainteresowanych w przyszłości pracą w Bricomarché.

Spostrzeżenia z odbytej wizyty studyjnej u pracodawcy młodzież zapewne wykorzysta w późniejszych etapach życia.

Tekst: Monika Dobkowicz
Zdjęcia: Beata Rau

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.