• Kontrast strony

Od 21 marca mamy kalendarzową wiosnę. Choć są tacy, którzy uważają, że pogoda na to nie do końca wskazuje, to faktycznie wiosna nastała. Skoro nadeszła, to pora na wiosenne porządki.

Teren wokół Hufca Pracy w Koninie jest duży, bo obejmuje ponad 20 arów. Zielone otoczenie cieszy, ale wszystko wymaga pielęgnacji, czasu i fachowego podejścia. W tym roku hufcowym "zieleniakiem" zajęła się grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie, która przyucza się do pracy w zawodzie ogrodnik.

Kamila, Bartek, Dominik, Dawid i Patryk okazali się piątką fantastycznych młodych ludzi i z zapałem rzucili się w wir zajęć. Pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu i wsparciu kierownika kształcenia praktycznego przycinali gałęzie, usuwali nadmiernie rozrośnięte krzewy, a pomocą służyli im również wychowawcy i trójka uczestników Hufca Pracy w Koninie.

Teren przy jednostce wygląda teraz zdecydowanie przestronniej. Ciekawe, czy spodoba się rodzinie bażantów i kotów, które się tu pojawiają. Na pewno skorzystają na tym uczestnicy z Hufca Pracy w Koninie i młodzież ze świetlicy środowiskowej, ponieważ jest więcej miejsca na grę w kosza, siatkówkę, a nawet na grę w piłkę nożną. Bez wątpienia jest to zasługa instruktora praktycznej nauki zawodu oraz podopiecznych Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie oraz kierownika ośrodka, którym pracownicy i uczestnicy Hufca Pracy w Koninie bardzo dziękują.


                Tekst: Anna Nowakowska-Pytlak
Zdjęcia: Marta Marcinkowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.