Już po raz 32 zagrała Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy. Celem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", mottem tegorocznej zbiórki było hasło: "Tu wszystko gra OK!".

W tym roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie przyłączyli się do akcji, która od lat pokazuje, że ludzie mają wielkie serca. Podczas zajęć młodzież obejrzała materiał na temat zbiórki Jurka Owsiaka, dzięki której co roku kupowane są urządzenia ratujące zdrowie i życie. Pieniądze z 32. edycji zostaną przekazane na sprzęt do monitorowania, diagnozowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych.

Uczestnicy zrobili plakaty zachęcające do udziału w zbiórce, które zawisły przed ośrodkiem. Młodzież wykonała także gazetki ścienne, na których znajdowały się charakterystyczne serca. Kadra pedagogiczna zachęciła uczestników do zakupu gadżetów, które były dostępne w jednym z dyskontów. Uczestnicy wykonali i przekazali bukiet z pralinek na licytację do chodzieskiego sztabu.

3001.2024 Szmocin 2
3001.2024 Szmocin 3

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.