Wakacje są momentem do odpoczynku i zregenerowania sił przed kolejnymi wyzwaniami czekającymi w nowym roku szkolnym. Uczestnicy Hufca Pracy w Kaliszu mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zajęć, przygotowanych przez kadrę wychowawczą jednostki opiekuńczo-wychowawczej.

W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia na kręgielni. Na bieżąco odbywały się zajęcia świetlicowe, podczas których młodzież układała puzzle oraz rywalizowała między sobą w gry planszowe. Dla uczniów, chcących skorzystać z pomocy w nauce odbywały się zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych i poprawkowych. Dzięki współpracy z kaliskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, organizowane są również spotkania uczestników z doradcami zawodowymi, które mają pomoc w zaplanowaniu swojej ścieżce kariery.

– Cieszę się, że mogę skorzystać z pomocy wychowawców w okresie letnim – mówi Natalia Gawłowicz.

Do dopiero początek wakacji, a w planach są jeszcze wyjście do kręgielni, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu i wiele innych zajęć. Hufiec Pracy w Kaliszu zaprasza wszystkich chętnych do brania udziału w organizowanych przedsięwzięciach.

17.07.23 HP KaliszTekst: Marek Papiewski
Zdjęcia: Małgorzata Dzikowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.