• Kontrast strony

W "Męskim stylu" pod takim hasłem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koninie wspólnie z salonem barberskim "Fabryka Diamentów" w Koninie zrealizowało przedsięwzięcie edukacyjne.

Celem organizacji tego przedsięwzięcia było uzyskanie dodatkowych umiejętności zawodowych przez młodzież kształcącą się w zawodach z branży fryzjersko-kosmetycznej. Ten obszar zawodowy wymaga nie tylko umiejętności manualnych, zmysłu estetycznego, ale przede wszystkim predyspozycji skierowanych na klienta. Otwartość, kreatywność, podzielność uwagi to cechy, które pozwalają równocześnie pracować, rozmawiać z klientem i reagować na jego potrzeby i oczekiwania.

Jak podkreśla młodzież przygotowanie do wejścia na rynek pracy uczniów Szkół Branżowych I stopnia to tworzenie dla nich możliwości doskonalenia zawodowego. Szlifowanie i usprawnianie pożądanych przez potencjalnych pracodawców umiejętności pozwolą młodym ludziom na płynne przejście z etapu kształcenia do zatrudnienia.

Doskonałym stwierdzeniem podsumowującym wydarzenie było stwierdzenie uczestników przedsięwzięcia – ale pomysł był Nasz.

Konin 22.04

Tekst: Aneta Karmowska
Zdjęcia: Robert Mijalski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.