Młodzież z Hufca Pracy 15-23 w Lesznie prowadzi całoroczną zbiórkę karmy dla psów i kotów.

W tym roku, z okazji „Międzynarodowego Dnia Psa” absolwenci Hufca Pracy wraz z wychowawcą i pośrednikiem pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Lesznie wzięli udział w akcji zbiórki karmy dla psów, która została przekazana do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie.

Często mówimy o przyjaźni ludzi i zwierząt. Dla jednych zwierzęta są członkiem rodziny, ale dla niektórych stają się po pewnym czasie ciężarem, dlatego często pozbywają się ich. Psy trafiają do schroniska, gdzie znajdują schronienie, opiekę weterynaryjną i pokarm. W schronisku odbywają się zajęcia edukacyjne. Celem takich zajęć jest wskazanie, jak powinno się traktować zwierzęta i kształtowanie właściwego stosunku do nich.

Podczas rozmowy z pracownikiem schroniska uzyskano informacje, z jakimi problemami boryka się placówka. Młodzież dowiedziała się również, jakie są procedury adopcyjne, a także jak należy pracować ze zwierzęciem wycofanym i agresywnym.

Ucząc odpowiedniego podejścia do zwierząt oraz odpowiedzialności za drugą istotę, żyjącą pośród nas, kadra ma nadzieję, że w przyszłości miejsca takie nie będą potrzebne albo zmniejszy się ich liczba.

Pamiętajmy! Edukacja młodego pokolenia to nasz wkład w zmniejszenie bezdomności zwierząt.

7.08.23 Leszno

Tekst: Ewa Moryson, Bogumiła Płóciniczak
Zdjęcia: Ewa Moryson

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.