Doradcy zawodowi Młodzieżowego Centrum Kariery w Pleszewie przeprowadzili grupowe poradnictwo zawodowe wśród przyszłych absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Przedstawiono szeroką ofertę usług z doradztwa zawodowego wraz z możliwością indywidualnych konsultacji.

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z tendencjami panującymi na rynku pracy, wskazanie na istotę kompetencji technicznych, które tak samo są ważne jak umiejętności miękkie oraz jak ważna jest postawa kreatywności w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.

Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach poprzez dzielenie się wiedzą na temat rynku pracy, metod poszukiwania pracy i korzystnych form zatrudnienia. W trakcie zajęć wypowiadali się na temat planów edukacyjnych i zawodowych. Wypowiedzi przyszłych absolwentów wskazują, że wysokie tempo zmian wywołuje poczucie braku stabilności i pewności na permanentnie zmieniającym się rynku pracy.

Młodzież deklarowała brak pomysłu na siebie wobec przyszłego kierunku kształcenia lub zawodu, w którym chcieliby się kształcić, ale wśród uczniów można było również zaobserwować osoby o mocno skonkretyzowanych planach zarówno edukacyjnych, jak i zawodowych. Zajęcia doradcze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych absolwentów.

Tekst i zdjęcia: Sonia Grześkiewicz-Wojtczak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.