• Kontrast strony

Po raz kolejny Hufiec Pracy 15-18 w Turku zorganizował zajęcia profilaktyczne z cyklu „Dzielimy się zdrowiem i życiem” dla II klasy Szkoły Branżowej w Turku. Zajęcia poprowadziła wychowawca – Pani Anita Małuszyńska.

Młodzież chętnie odpowiadała na pytania: Jakie czynniki wpływają na wzrost zapotrzebowania na krew? W jakich sytuacjach potrzebna jest krew do podania drugiemu człowiekowi? Kto może być dawcą krwi? Kto nie może lub nie powinien oddawać krwi? Zostały rozdane ulotki oraz plakaty informujące z hasłem: „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Podczas zajęć  wywiązała się również dyskusja na temat trafności wyboru zawodu, zainteresowań, a także hobby.

Takie spotkania są także okazją do zareklamowania Hufca Pracy 15-18 w Turku, która zapewnia uczestnikom wsparcie psychologiczne, aktywizację społeczną i zawodową, organizuje czas wolny, a także umożliwia wzięcie udziału w projektach europejskich.

Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Aleksandra Janecka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.