Na terenie województwa wielkopolskiego od 20 września do 15 października 2023 roku prowadzona jest zbiórka kasztanów dla Dzielnej Gabrysi z Szamocina. W zbiórce udział biorą szkoły i przedszkola oraz placówki oświatowe. Dzięki zbiórce kasztanów rodzice Gabrysi będą mogli zapewnić córce intensywną rehabilitację.

Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na turnusy, wizyty u specjalistów oraz zaopatrzenie ortopedyczne. Każdy dzień to walka rodziców Gabrysi o zdrowie o ten pierwszy samodzielny krok.

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie również włączyli się w akcję niesienia pomocy. Warto pomagać innym ludziom, by dawać im radość i rozwiązywać ich konkretne, życiowe problemy. Dzięki pomocy drugiemu człowiekowi uczestnicy uczą się patrzeć nie tylko na swoje życie i swoje problemy, ale też patrzeć na życie innych ludzi i zauważać rzeczy, na które wcześniej nie zwróciliby uwagi. Pomoc innym jest fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas, a czas spędzony na świeżym powietrzu pozwolił uczestnikom zrelaksować się.

21.09.2023 Próchnowo

Tekst i zdjęcia: Janina Trybulska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.