• Kontrast strony

Jezioro Margonińskie to perełka Pojezierza Chodzieskiego ukryta w dorzeczu Noteci, Warty i rzeczki Margoninki. To typowy zbiornik polodowcowo-rynnowy. Otoczony jest pagórkami i lasem mieszanym. Do zachodniej i południowej strony przywierają podmokłe łąki i grunty orne.

Malowniczą trasą wokół jeziora odbył się pieszy rajd uczestników z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie. Młodzież miała możliwość podziwiania urokliwych zakątków, wśród których biegnie trasa spacerowo-widokowa. Na ścieżce nie brakowało mostków, które należało pokonać i które umożliwiały dotarcie do atrakcyjnych miejsc wokół jeziora. Choć na kąpiel i korzystanie z wodnych atrakcji rekreacyjnych Margonina jest jeszcze za wcześnie, młodzież już sprawdzała temperaturę wody jeziora i podziwiała jej czystość. Niektórzy zastanawiali się nad skorzystaniem w sezonie letnim z wodnego wyciągu narciarskiego, który jest zamontowany na jeziorze.

Pogoda dla aktywności fizycznej była prawie idealna i kilometry, jakie pokonywali uczestnicy, szybko uciekały. Na końcu wędrówki czekała na nich niespodzianka. Przygotowane przez Polski Związek Wędkarski w Margoninie wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania w Próchnowie ognisko i kiełbaski stanowiły wspaniałe i bardzo pożądane zwieńczenie wypadu. Kolejne wycieczki już są w planie i chętnych na pewno nie zabraknie.Tekst i zdjęcia: Janusz Wyszyński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.