Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie od 20 września do 19 października 2023 roku brali udział w akcji zbierania kasztanów dla "Dzielnej Gabrysi" z Szamocina. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Gabrysie czekają operacje i bardzo długa rehabilitacja. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na turnusy, wizyty u specjalistów oraz zaopatrzenie ortopedyczne. Każdy dzień to walka rodziców Gabrysi o jej zdrowie.

W akcji wzięły udział między innymi szkoły, przedszkola oraz instytucje z terenu Wielkopolski. Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji. Codziennie z dużym zaangażowaniem zbierali kasztany.

Pomoc drugiemu człowiekowi ma swoje plusy. Wzbudza w młodych ludziach poczucie, że robią coś ważnego. Młodzież przez to dostrzega, jak świat jest skonstruowany. Należy podkreślać, że różni ludzie mogą mieć w życiu różne problemy. Sami już wkrótce wkroczą w dorosły świat, dlatego takie akcje uczą ich, jak z empatią podchodzić do różnych sytuacji życiowych.

Tekst i zdjęcia: Janina Trybulska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.