W dniu 17 stycznia 2024 roku młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Niechanowa wybrała się wraz ze swoimi opiekunami do Poznania, aby obejrzeć multisensoryczną wystawę Van Gogha.

Jest to światowa wystawa dzieł wielkiego artysty, która łączy sztukę z nowoczesną technologią angażującą przy tym tak wiele zmysłów. Kojące dźwięki muzyki między innymi: Chopina, Beethovena, czytanie listów artysty do swojego brata i przyjaciela oraz wszechobecne płynnie zmieniające się obrazy tworzą niezwykłe emocje, które pozostaną z młodzieżą na zawsze. Taka forma obcowania ze sztuką była dla młodego pokolenia bardzo atrakcyjna. Rozbudziła wyobraźnię, uwrażliwiła na piękno, a także poszerzyła horyzonty.

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie ocenili muzeum XXI wieku jako wielką atrakcję i niezapomniane dla nich. Z kolei kadra wychowawcza, po tak pochlebnych opiniach, śmiało może powiedzieć, że warto było zabrać młodzież do Poznania, obejrzała multisensoryczną wystawę wielkiego artysty.

Przed planowanym wyjazdem uczestnicy przygotowywali się do tej wystawy – słuchali podcastów oraz czytali książkę o Vincencie Van Goghu, a już za niedługo staną przy sztalugach i zabawią się w artystów – malarzy. Będzie to dobry moment, aby przywołać w pamięci to, co zobaczyli na wystawie, a inspirując się obrazami artysty, przenieś na płótno to "co im w duszy gra".

Niechanowo 25.01.24

Tekst: Monika Sławek-Kozłowska
Zdjęcia: Monika Sławek-Kozłowska, Barbara Skorupska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.