• Kontrast strony

Europejski Festiwal Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, który odbywał się w dniach od 20 do 23 maja 2024 roku w Barcicach, na długo zostanie w pamięci młodzieży. Wszelki trud, który musieli włożyć w przygotowanie się do konkursu, stoisk wystawienniczych i prezentacji, nie był daremny, a organizatorzy starali się wynagrodzić młodzieży te trudności.

Już pierwszego dnia po przyjeździe oprócz ciepłej kolacji i otwarcia festiwalu dla reprezentantów wszystkich jednostek wojewódzkich czekały zajęcia integracyjne takie jak: warsztaty tańca "belgijka" i tak zwane "energizery", które polegały na przykład na szybkich rozmowach, między uczestnikami z innych jednostek lub na robieniu plakatu pod tytułem "co nas łączy". Po zajęciach wszyscy rozeszli się do pokoi i nastała cisza nocna.

Następnego dnia od rana po śniadaniu nastąpiło przygotowanie stoisk wystawienniczych dotyczących wylosowanego kraju Unii Europejskiej, młodzież z Wielkopolski jako kraj wylosowała do pokazania Finlandię, czyli kraj, z którego pochodzą Muminki i Święty Mikołaj. Po przygotowaniu stanowisk wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę po gminie Stary Sącz. Po spacerze i obiedzie przyszedł czas na przedstawianie prezentacji multimedialnych. Przewidziany czas na przedstawianie wszystkich prezentacji to około 4 godzin, po których nastąpił czas kolacji. Wieczorem na młodzież czekała dyskoteka, która rozpoczęła się tańcem "belgijka". Dyskoteka trwała aż do ciszy nocnej.

22 maja 2024 roku od razu po śniadaniu nastąpił czas wyczekiwany przez wszystkich, to znaczy konkurs i równolegle prezentacja i ocena stoisk wystawienniczych. Młodzież dołożyła wszelkich starań, by pokazać się z jak najlepszej strony. Patryk Tomaszewski i Dominika Tefelska pisali test konkursowy, a Adam Kaczmarek i Klaudia Urbanek dzielnie pokazywali innym swoją wystawę o Finlandii. Następnie odbyła się gala finałowa, gdzie młodzież reprezentująca Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w Poznaniu zajęła 2 miejsce i otrzymała osobiste gratulacje od Komendanta Głównego  – Pana Jerzego Budzyna oraz od Wojewódzkiego Komendanta OHP  – Pani Agnieszki Kotewicz-Wojnowskiej.

Po gali odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe, a następnie kolacja. Po kolacji na młodzież czekała dyskoteka.

23 maja 2024 roku nastąpił smutny czas rozstania z Barcicami dla wszystkich uczestników, którzy podsumowali Europejski Festiwal Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy jako fantastyczne przedsięwzięcie.

27.05

Tekst: Karol Zieliński
Zdjęcia: Bartosz Bogusz

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.