Okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia charakteryzuje się tym, że otrzymuje się prezenty, które często są niespodzianką. W dniu 7 grudnia 2023 roku niespodzianką pełną niewiadomych był wyjazd uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie na Jarmark Bożonarodzeniowy do Piły.

Zanim jednak młodzież udała się na Jarmark, czekała na nich niecodzienna atrakcja, czyli wizyta na torze gokartowym. Uczestnicy po dokonaniu rejestracji w systemie, zostali zapoznani z przepisami bezpieczeństwa i instruktażem. Następnie nadszedł czas na pasjonującą jazdę gokartami po profesjonalnym torze. Jazda była pełna emocji. Każdy z uczestników starał się jak mógł, aby osiągnąć najlepszy czas. Choć nagrodą była tylko satysfakcja, to walka była zacięta. W szranki z chłopcami stanęły także dziewczyny i to z dobrymi rezultatami. Adrenalina wśród młodzieży była aż do ostatniego wyścigu. Zwycięscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia na podium.

OSiW Próchnowo2 11.12.23
OSiW Próchnowo3 11.12.23
OSiW Próchnowo4 11.12.23

Głównym punktem wyjazdu było uczestniczenie w oficjalnym rozpoczęciu Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zainicjowano rozświetleniem choinki przez św. Mikołaja na Placu Staszica. Gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim podczas przemarszu orszaku św. Mikołaja na Plac Konstytucji 3 Maja, który odbył się z udziałem Samba Planet, zespołu Bellyor Dance i Teatru Wirtualnego z Regionalnego Centrum Kultury.

OSiW Próchnowo1 11.12.23

Na zakończenie młodzież uczestniczyła w koncercie melodii świątecznych w wykonaniu solistów scen polskich. Był też czas na zapoznanie się z ofertą świątecznych stoisk i nabycie pamiątek z jarmarku. Pomimo późnej pory żal było wszystkim opuszczać pilskie atrakcje. Powrotowi do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie towarzyszyły emocjonujące relacje z przeżytych chwil. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że była to trafiona niespodzianka.

Tekst i zdjęcia: Magdalena Konys, Janusz Wyszyński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.