Z inicjatywy Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży z Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu młodzież przygotowała drobne upominki dla pensjonariuszy kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. Seniorzy otrzymali kartki z wypisanymi przez uczestników życzeniami świątecznymi oraz czekoladki. Jest to niewielki prezent, ale od serca, który wymagał czasu i starannej pracy od młodzieży.

Inicjatywa, choć była zaplanowana wcześniej, wpisuje się również w jedno z zadań do Kalendarza Adwentowego Ochotniczych Hufców Pracy, bowiem zgodnie z nim w dniu 11 grudnia 2023 roku młodzież miała odwiedzić Dom Seniora i przekazać przygotowane prezenty. Ze względu na grypę i zakaz odwiedzin w kaliskim Domu Pomocy Społecznej uczestnicy nie mogli osobiście odwiedzić seniorów, jednak upominki od uczniów przekazali do Domu Pomocy Społecznej wychowawcy Hufca Pracy w Kaliszu.

– Gdy dowiedziałem się o tej inicjatywie, od razu zgłosiłem się do pomocy. Cieszę się, że seniorzy zobaczą, że ktoś o nich pamięta i życzy im jak najlepiej. Niby drobny gest, a tak wiele może znaczyć – powiedział uczestnik kaliskiego Hufca Pracy – Wiktor Bazan.

HP Kalisz 11.12.2023 2
HP Kalisz 11.12.2023 3
HP Kalisz 11.12.2023 4

Tekst: Daria Kobza
Zdjęcia: Daria Kobza, Iwona Woźniak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.