• Kontrast strony

Uczestnicy Hufca Pracy w Kole strudzeni intensywną pracą podczas bieżącego roku szkolnego z przyjemnością wyruszyli na wycieczkę do małego miasteczka położonego w województwie kujawsko-pomorskim, jakim jest Włocławek.

Podczas wycieczki młodzież udała się do Multikina na poruszający film pod tytułem: "Królestwo Planety Małp", który wyreżyserował Wes Ball. Ekranizacja filmu doskonale zobrazowała interesującą opowieść o małpach i ludziach w świecie po apokalipsie łączącą elementy przygody, dramatu i naukowej fikcji. Poruszające emocje wywołały też specjalne efekty dźwiękowe oraz piękne krajobrazy, na tle których rozgrywała się akcja filmu.

Następnie młodzież udała się na wspólny posiłek. Po wyjściu z restauracji uczestnicy zachwycali się urokliwymi zakątkami miasta, spacerując jego ulicami, a także podziwiając jego zabytki: Włocławską Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której budowa trwała około 200 lat, Kościół św. Jana Chrzciciela, tamę na Wiśle.

Spędzone wspólnie chwile pozostały cennym doświadczeniem, okazją do rozmów, wymiany spostrzeżeń i poglądów, zacieśnienia relacji koleżeńskich oraz kształtowania postaw społecznych.

Tekst: Ewa Iwańska
Zdjęcia: Janina Karasiak, Adam Sochacki

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.