Nadszedł czas zadumy i refleksji nad życiem, jego kruchością i przemijaniem. Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny jest okazją do modlitwy za osoby, których już z nami nie ma.

Uczestnicy Hufca Pracy 15-41 w Kłecku udali się na cmentarz parafialny, aby uprzątnąć groby i zapalić na nich znicze. Uczcili pamięć zmarłych ciszą, zadumą i wspólną modlitwą.

Była to doskonała lekcja szacunku dla miejsca spoczywania osób zmarłych. Młodzież wspólnie doszła do wniosku, że należy korzystać z każdego dnia, który otrzymujemy i być wdzięcznym za to, co mamy, bo życie zbyt szybko przemija. Cytując księdza Jana Twardowskiego: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą" uświadamiamy sobie, że życie to tylko, krótka podróż i należy się nią cieszyć.

Tekst: Katarzyna Lipińska
Zdjęcia: Katarzyna Lipińska, Magdalena Kubalewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.