Klub Aktywnych i Rada Młodzieży z Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu zorganizowali zbiórkę karmy, koców oraz zabawek dla psów i kotów z kaliskiego schroniska.

Mimo że do kalendarzowej zimy jeszcze trochę czasu, to niestety mróz już daje się we znaki. Zwierzęta, które większość czasu spędzają zamknięte w kojcach, muszą mieć w budzie ciepło oraz stały dostęp do pożywienia i wody.

Uczestnicy wraz z wychowawcami z Hufca Pracy w Kaliszu zebrali i zanieśli dla pupili karmy, zabawki, miski, a także ciepłe koce. Historia niektórych zwierząt wzbudziła ogromny żal, widać było, że bardzo cierpiały i są nieufne w stosunku do człowieka. Były też takie, które już z daleka machały ogonami i cieszyły się na widok odwiedzających, licząc na to, że ktoś je ze sobą zabierze i zapewni im nowy, kochający dom. Spotkanie ze zwierzętami było doskonałą lekcją empatii dla uczestników Ochotniczych Hufców Pracy.

– Chętnie pomagam potrzebującym zwierzętom, bo wiem, że są one zdane tylko na łaskę człowieka. To przykre, że muszą przebywać w schronisku, ale z drugiej strony cieszę się, że mają ciepło, mają co jeść, otoczone są opieką i nie doznają krzywd ze strony człowieka – powiedziała Daria Paprocka, uczestniczka kaliskiego Hufca Pracy.

Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt jest cyklicznym przedsięwzięciem kaliskiej Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych.

HP Kalisz 23.11.2023 2Tekst: Daria Kobza
Zdjęcia: Kinga Dąbrowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.