• Kontrast strony

W przepiękny wakacyjny sierpniowy dzień odbyło się spotkanie młodzieży z kadrą Hufca Pracy w Turku. Tematem rozmów z uczestnikami był Międzynarodowy Dzień Młodzieży przypadający 12 sierpnia 2023 roku. Obchody tego święta inicjowane są w ramach Światowego Programu Działań na rzecz Młodzieży. Spotkanie miało charakter integracyjny, ale nie tylko. Tego dnia uczestnicy OHP wspólnie z kadrą Hufca zainicjowali dyskusję, która dotyczyła problemów młodych ludzi w dzisiejszym świecie – tak różnym pokoleniowo, kulturowo, religijnie i gospodarczo.

Spotkanie było także okazją, aby nawiązać do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Lizbonie, gdzie na spotkanie z Papieżem Franciszkiem przybyła młodzież z całego świata. Założycielem wydarzenia był Święty Jan Paweł II.
 
Wspólnym celem tego przedsięwzięcia była nie tylko dyskusja, ale także nauczenie młodzieży umiejętności współdziałania w grupie, poprawa komunikacji, integracja uczestników.
 
Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Grzegorz Bocian

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.