Młodzież z Hufca Pracy 15-21 w Kościanie od 3 do 20 października 2023 roku uczestniczyła w szkoleniu "Spawanie metodą TIG", które zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Lesznie.

Podczas zajęć teoretycznych kursanci zdobyli wiedzę dotyczącą zastosowania elektryczności do spawania łukowego, bezpiecznej pracy na hali produkcyjnej oraz metod przygotowania złączy do spawania. Wykładowca przedstawił uczestnikom budowę i użytkowanie urządzeń do spawania metodą TIG oraz omówił, jakie są dodatkowe materiały do spawania. Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną, dzięki której uczestnicy nabyli nowe umiejętności, które dały im dużo satysfakcji. Kościańska młodzież była bardzo zadowolona z udziału w szkoleniu.

Dzięki pozytywnemu wynikowi z egzaminu zewnętrznego kursanci cieszą się zdobytymi nowymi uprawnieniami, które w przyszłości mogą wykorzystać w poszukiwaniu nowej pracy.

24.10.23 Spawacz Kościan

Tekst: Karolina Chudzińska, Lucyna Skorczyk
Zdjęcia: Lucyna Skorczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.