Dnia 26 września 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie zorganizowano "Święto Pieczonego Ziemniaka" – tradycja zapisana w naszej kulturze od dawna. Polska to kraj, gdzie uprawa ziemniaka jest jedną z największych na świecie. Tradycja z nim związana jest szczególnie lubiana przez Wielkopolan w sezonie zbioru ziemniaków.

Historię związaną z tym dniem przedstawiła wychowawczyni – Pani Janina Trybulska. Uczestnicy na zajęciach praktycznych przygotowali wspólnie poczęstunek. Przy dobrej pogodzie zostały upieczone ziemniaki oraz kiełbaski. Całej imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna. Zajęcia przyczyniły się do integracji wśród uczestników oraz pozwoliły na lepsze poznanie się.  

27.09.23 OSIW Pr

Tekst i zdjęcia: Janina Trybulska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.