AIDS to nie to samo co HIV. AIDS jest chorobą, która rozwija się w wyniku nieleczonej infekcji wirusa HIV. Człowiek może przez lata nie wiedzieć o zakażaniu, ponieważ HIV nie daje jednoznacznych objawów. Dopiero odpowiednia diagnostyka uświadamia pacjenta o problemach zdrowotnych. Natomiast AIDS to zespół upośledzenia odporności, końcowy etap nieleczonego HIV.

W związku z istniejącymi mitami o HIV i AIDS w przestrzeni społecznej, a także nawarstwiającymi się na ten temat stereotypami, kadra Hufca Pracy we Wrześni wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni i Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną zorganizowała 1 grudnia 2023 roku prelekcję dotyczącą HIV i AIDS.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości odnośnie powyższych zakażeń i chorób, a także ukazanie działań prewencyjnych.

Tekst: Martyna Pietryga
Zdjęcia: Ewa Kajewska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.