• Kontrast strony

W dniach od 21 do 22 września 2023 roku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Szamocinie odbyły się przedsięwzięcia z okazji Światowego Dnia Turystyki.

W związku z tym 21 września 2023 roku młodzież pod opieką Pani Anity Nowickiej – doradcy zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile udała się na wycieczkę szlakiem historyczno-geograficznym. Grupa przeszła do Urzędu Miasta i Gminy Szamocin. Następnie obejrzeli kościół pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła oraz pomaszerowali na piękny szamociński Rynek. Odpoczynek w pięknej scenerii był doskonałą okazją do rozmów na temat walorów turystycznych Szamocina i okolic. Kolejno grupa przeszła do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie.

22 września roku uczestnicy pod opieką Pani Natalii Ptakowskiej udali się na raj rowerowy Doliną Noteci. Pierwszy przystanek miał miejsce w Atanazynie koło Pomnika Przyrody "Zaklęta Karoca", gdzie młodzież wysłuchała legendy o księdzu Twardowskim. Następnie grupa udała się na przejażdżkę wśród pól i łąk. Podczas podróży uczestnicy mogli zaobserwować rzadkie gatunki ptactwa wędrownego. Wyprawa była doskonałą okazją do integracji oraz poprawy kondycji.

25.09.2023 Szamocin 125.09.2023 Szamocin 2

Tekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.