Światowy Dzień Fryzjera każdego roku przypada 16 września. Jest to dzień, w którym szczególnie pamiętać chcemy o wszystkich mistrzach nożyczek oraz różnych fryzur.

Oprócz kreowania stylu i wyglądu, fryzjerzy odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Wizyty w salonach fryzjerskich nie ograniczają się jedynie do przycinania włosów. To czas, w którym możemy zrelaksować się, porozmawiać i po prostu zatroszczyć się o siebie. Warto docenić to, że fryzjerzy tworzą nie tylko piękne fryzury, ale także tworzą wyjątkowe chwile dla swoich klientów. Światowy Dzień Fryzjera może być także okazją do bliższego poznania historii tego zawodu.

W ramach obchodów Światowego Dnia Fryzjera kadra wraz z uczestnikami Hufca Pracy w Ostrzeszowie udała się z wizytą do jednego ze współpracujących z jednostką salonów fryzjerskich, gdzie pod okiem profesjonalistów umiejętności fryzjerskie zdobywają uczestnicy jednostki.

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.