• Kontrast strony

Z okazji Światowego Dnia Fryzjera delegacja Hufca Pracy w Kościanie wraz z przedstawicielem kadry i pośrednikiem pracy udała się do lokalnego salonu fryzjerskiego.

Młodzież miała doskonałą okazję złożyć życzenia właścicielce oraz obserwować codzienną pracę w zakładzie. Farbowanie, obcinanie włosów czy zabiegi pielęgnacyjne to tylko niektóre usługi oferowane dla klientów.

Największe zainteresowanie wśród uczestników wzbudził zabieg przedłużania włosów. Jak się okazało, coraz częściej szczególnie panie, korzystają z takiej możliwości. Wszyscy uważnie słuchali, na czym zabieg polega, jak należy się do niego przygotować i jakie są jego efekty.

Młodzież jednogłośnie stwierdziła, że to bardzo trudny, aczkolwiek ciekawy zawód. Należy jednak mieć na uwadze, iż fach ten oprócz precyzji wymaga również dobrego kontaktu z klientem oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Tekst: Monika Dobkowicz
Zdjęcia: Ilona Zaczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.