Młodzież z Hufca Pracy 15-23 w Lesznie po raz kolejny włączyła się w Akcję "Świąteczna Pomoc dla Bezdomnych Psów i Kotów". Los zwierząt nie jest im obojętny, dlatego też młodzież leszczyńskiego Hufca Pracy we współpracy ze społecznością lokalną prowadzi zbiórkę między innymi karmy i koców dla czekających na adopcję psów i kotów. Akcja prowadzona jest dla Międzygminnego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie.

Zwierzęta w schronisku mają zapewnioną opiekę weterynaryjną, wykwalifikowanych opiekunów zwierząt, ale mimo udzielonej pomocy pobyt w schronisku często jest dla zwierząt traumatycznym doświadczeniem. Młodzież ma świadomość, że nic nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Młodzi ludzie wiedzą, że poza największą pomocą, jaką jest zaoferowanie domu zwierzakowi, są również darowizny oraz wolontariat.

Uczestnicy wraz z kadrą zachęcają wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny do włączania się w prowadzone akcje pomocowe na ich rzecz.

HP Leszno 15.12.2023 2
HP Leszno 15.12.2023 3

Tekst: Ewa Moryson
Zdjęcia: Kamila Liwczan - Mańka

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.