Piękna, wakacyjna aura sprzyjała zabawie podczas pikniku integracyjnego, który odbył się w dniu 6 lipca 2023 roku na terenie ogrodu Środowiskowego Domu Samopomocy w Śremie. Współorganizatorami imprezy była kadra Hufca Pracy 15-44 w Śremie.

Na podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy czekała moc atrakcji. Wszyscy chętnie się bawili przy skocznej muzyce, a w przerwach korzystali z piknikowej kuchni, która oferowała ciepłe napoje, słodkie wypieki oraz owoce.

Piknik to doskonały moment na wzmocnienie więzi pomiędzy młodymi ludźmi a osobami niepełnosprawnymi. Oby jak najwięcej tego typu inicjatyw – powiedziała przedstawicielka kadry Środowiskowego Domu Samopomocy.

Również wychowawcy śremskiego Hufca Pracy nie kryli swojego zadowolenia z udziału w tego typu imprezie. Atmosfera tego wydarzenia była niezwykle ciepła i serdeczna, sprzyjała integracji młodych ludzi i osób niepełnosprawnych. Dzięki takim spotkaniom możliwe jest kształtowanie pozytywnych postaw uczestników wobec osób z niepełnosprawnością. Na zakończenie pikniku odbył się wspólny grill.

HP Śrem 07.07.2023 2
HP Śrem 07.07.2023 3
HP Śrem 07.07.2023 5Tekst: Natalia Bisior
Zdjęcia: Marta Konieczna

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.