• Kontrast strony

Tradycyjnie w trzecim tygodniu września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. Akcja ta jest organizowana na całym świecie od 30 lat, uczestniczy w niej 190 krajów w tym również Polska.

W dniu 20 września 2023 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie również przyłączyli się chętnie do akcji. Młodzież sprzątała "swój kawałek świata", czyli teren jednostki i wokół niego. Zaopatrzeni w plastikowe worki do segregacji śmieci z zaangażowaniem zbierali niedopałki papierosów, metalowe kapsle po napojach, papierki czy też plastikowe butelki.

Z roku na rok jest coraz mniej śmieci. Widać, że wzrasta poziom świadomości młodych ludzi. Uczestnicy sami bardzo się angażują w tego typu przedsięwzięcia i z przyjemnością biorą w nich udział, wyrażają również chęć powtórzenia takich działań na rzecz czystego świata.

22.09.23 Próchnowo sp

Tekst i zdjęcia: Ilona Żuchowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.