• Kontrast strony

Edukacja młodzieży związana z przestrzeganiem prawa jest bardzo ważna ze względu na to, że młodzi ludzie podatni są na złe wpływy rówieśników. W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie zorganizowano spotkanie z panią nadkom. Elżbietą Żulewską z  KPP w Chodzieży, które odbyło się 28.04.2022 roku.

Podczas spotkania poruszono tematy, które są bardzo istotne dla dzisiejszej młodzieży:
- odpowiedzialność karna nieletnich i dorosłych,
- zachowania o podłożu demoralizacji,
- narkotyki, dopalacze, środki odurzające,
-
przeciwdziałanie alkoholizmowi,
- przestępczość w sieci,
- przestępczość z nienawiści,
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Najważniejsze, iż przypomniano uczestnikom, że są na to wszystko odpowiednie regulacje prawne i ich los nie jest nikomu obojętny. Zajęcia profilaktyczne w dużym stopniu mogą przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród młodzieży. Pogadanka na temat odpowiedzialności za swoje czyny może stanowić impuls do kształtowania postawy moralnej i społecznej młodego człowieka.

Tekst: Magdalena Konys
Zdjęcia: Izabela Lupa-Ćwirko

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.