W świątecznej atmosferze 19 grudnia 2023 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne uczestników 15-42 Hufca Pracy we Wrześni.

W udekorowanej świątecznie auli znalazła się duża choinka oraz długi stół nakryty białymi obrusami i zastawiony wigilijnymi daniami. Wraz z kadrą, nauczycielami, duszpasterzem ks. Krzysztofem Pacyną w wyjątkowej, świątecznej atmosferze rozpoczęło się uroczyste spotkanie. Po życzeniach Komendanta Hufca Pracy we Wrześni oraz błogosławieństwie świątecznych wiktuałów przez ks. Krzysztofa dzielono się opłatkiem, a następnie wszyscy zasiedli do stołu, by skosztować wigilijnych potraw, własnoręcznie przygotowanych przez opiekunów jednostki i młodzież. Po posiłku wspólnie śpiewali kolędy i panowała bardzo miła atmosfera. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

W czasie spotkania wigilijnego odbyło się także wręczenie upominku i dyplomu dla laureatki konkursu "Epizody niepodległości – Żołnierze Wyklęci" oraz konkursów wojewódzkich.

Tekst: Jerzy Kamiński
Zdjęcia: Paulina Stawska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.