• Kontrast strony

W ostatnim tygodniu lipca uczestnicy Hufca Pracy w Kole w ramach "Akcji Lato" zmierzyli się z wyzwaniem, jakie stawiają nam gry i zabawy umysłowe.

Rozrywki przy grach planszowych stworzyły młodzieży wspaniałą okazję do wspólnego spędzenia wolnego czasu i skłoniły do odłożenia telefonów. Spotkanie w jednostce opiekuńczo-wychowawczej umożliwiło uczestnikom pogłębienie wzajemnych relacji poprzez działanie w realnym towarzystwie rówieśników, a ten aspekt jest właśnie szczególną zaletą gier planszowych.

Dzięki podjętym zmaganiom młodzieży udało się zredukować stres i oderwać się od rzeczywistości, a przy tym zapomnieć o mniejszych i większych troskach co sprawiło, że do świata realnego mogła powrócić z nową energią i pomysłami.

Wychowawcy uświadomili uczestnikom, że wiele gier jest uproszczonym modelem reguł panujących w codziennym życiu. Dzięki nim mogą, kształtować umiejętność wygrywania i przegrywania uczyć się zasad społecznych, zdrowej rywalizacji, podejmowania odpowiednich decyzji i ponoszenia ich konsekwencji oraz podstawowych zasad fair play.

Taka forma spędzania wolnych chwil to relaks i wyśmienita zabawa w gronie znajomych, która daje młodzieży poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa.     

Tekst i zdjęcia: Ewa Iwańska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.