Ferie to czas wypoczynku i regenerowania sił przed kolejnym okresem wytężonego wysiłku dla młodzieży. Przy aktywnym spędzaniu czasu nie należy zapominać o bezpieczeństwie swoim i bliskich.

Profilaktyki nigdy nie jest za dużo i dlatego korzystając z zaproszenia Kierownika Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Chodzieży w dniu 08 lutego 2024 roku przeprowadzili zajęcia o bezpieczeństwie w czasie ferii.

Poruszana tematyka była bardzo szeroka, od bezpieczeństwa na szlakach górskich, lodzie, nad zbiornikami wodnymi do bezpiecznego zachowania się na drodze. Nie zabrakło też wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaobserwowania niepokojących zachowań innych osób i sposobu reagowania na nie. Strażacy odnieśli się również do alertów pogodowych i zasad postępowania w przypadku zagrożeń ze strony sił natury. Wskazali, że nie należy lekceważyć ostrzeżeń ze strony służb i odpowiednio stosować się do zaleceń.

Młody wiek często podpowiada, że wszystko można dokonać i na wszystko starczy sił. Konsekwencje brawury często mają tragiczne skutki, dlatego prowadzone są zajęcia z bezpieczeństwa z różnych dziedzin. Aktywny wypoczynek i miło spędzony czas jest czynnikiem dającym energię do dalszego działania.

Tekst i zdjęcia: Janusz Wyszyński

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.