Od 18 do 21 grudnia 2023 roku odbywały się spotkania wigilijne uczestników z Hufca 15-1 w Kaliszu. Spotkania odbywały się podczas lekcji wychowawczych w szkole.

Menu podczas spotkań było różnorodne: jedna klasa chciała tradycyjne potrawy – czerwony barszczyk, pierogi, karpia, inna zaś Wigilię na słodko. Najważniejsza jednak była sama atmosfera i wspólnie spędzony czas. Nie obyło się bez śpiewania kolęd i dzielenia się opłatkiem.

Świąteczny nastrój udzielał się każdemu – zarówno uczestnikom, jak i wychowawcom. Młodzież opowiadała, jakie tradycje Bożonarodzeniowe panują u nich w domach, a że wśród uczestników są również uczniowie z Ukrainy, zebrani mogli poznać obyczaje innego narodu.

HP Kalisz 22.12.2023

Tekst: Daria Kobza
Zdjęcia: Daria Kobza, Małgorzata Dzikowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.