• Kontrast strony

Uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie odwiedzili przedszkole "Kajtek" w celu spotkania się z przedszkolakami i przeczytania im bajki. Na tę okoliczność została wybrana bajka "Gdy Pola się zgubi". Wybierając tę historię, młodzież kierowała się tym, że chciałaby nauczyć dzieci, jak należy się zachować podczas sytuacji zgubienia się.

Czworo przedstawicieli jednostki wraz z wychowawcą spotkało się z sześciolatkami i po przeczytaniu bajki, rozmawiali z dziećmi o, tym co powinno się robić w sytuacji zgubienia.

Dzieciom najbardziej podobało się ćwiczenie z uczestnikiem, który pochodzi z Ukrainy. Ćwiczenie polegało na tym, w jaki sposób porozumieć się z kimś, kto mówi w innym języku. Uczestnik wykonał powierzone zadanie perfekcyjnie. Jego przyjazne usposobienie przekonało do siebie dzieci, które chętnie ćwiczyły i pokazywały kartki z zapisanymi numerami telefonu.

Dla młodzieży wyjście do przedszkola też było dużym wyzwaniem. Zmagali się z lękiem o to, czy zainteresują dzieci, jak zostaną odebrani i czy wybrana książka zainteresuje przedszkolaki. Okazało się, że obawy były zbędne. Dzieci bawiły się doskonale tak jak i uczestnicy.

Spotkanie w przedszkolu pozwoliło młodzieży przyjrzeć się, jak wygląda praca wychowawcy oraz uwrażliwili się na emocje i potrzeby małych dzieci. Nauka tego jak ośmielić dziecko i je zaciekawić była lekcją bezcenną.

28.05.2024 OSIW N 2

Tekst: Daniela Nowaczyk                                           
Zdjęcia: Leszek Adamski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.