• Kontrast strony

Przez ostatnie tygodnie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Niechanowie trwają przygotowania do egzaminu zawodowego w zawodzie kucharz.

Uczestnicy klasy III Szkoły Branżowej I stopnia pod czujnym okiem instruktora praktycznej nauki zawodu – Pani Anny Lesińskiej ćwiczą przyrządzanie potraw egzaminacyjnych. Uczestniczki oraz uczestnicy mierzą się z różnego rodzaju daniami od surówek, przez sosy, po kotlety. Do zadań podchodzą z należytą starannością. Trenują poprawne nawyki – odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy, rozplanowanie pracy oraz dbanie o utrzymanie stanowiska w jak najlepszym porządku.

Młodzież oprócz doskonalenia techniki przygotowywania potraw uczy się ufać swojemu smakowi oraz poczuciu estetyki. Instruktor praktycznej nauki zawodu – Pani Ania przekazuje młodzieży, że nie tylko ważne jest samo przygotowanie, ale także niezwykle istotne jest zaprezentowanie dania, jego odpowiednia ekspozycja i prezencja.

Młodzież czuje się pewnie, ponieważ miała możliwość przygotowania wszystkich egzaminacyjnych dań. Uczestnicy z uśmiechem i pełni zapału wypowiadają się o zbliżającym się egzaminie. Czują się odpowiednio przygotowani, choć zastanawiają się jakie danie przyjdzie im przygotować podczas egzaminu oraz czy uda im się odnaleźć w "nie swojej kuchni".

Kadra Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie trzyma kciuki za swoich uczestników i jest pewna, że poradzą sobie śpiewająco i wszystkie dania zostaną ocenione na maksymalną liczbę punktów.

05.06.2024 OSIW Niechanowo

Tekst: Daniela Nowaczyk
Zdjęcia: Anna Lesińska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.